Перейти до основного вмісту

Спікер: Шаповал

Павло ШАПОВАЛ

Вирощування енергетичних культур - сучасний тренд у галузі сільського господарства, який з кожним роком залучає все більше прихильників.

Павло Шаповал, спікер форуму і завідувач кафедри фізичної, аналітичної та загальної хімії Національного університету “Львівська політехніка” розповів про те, як розпочати власну справу з вирощування неймовірно корисної для довкілля та невибагливої у догляді рослини міскантусу велетенського.

Ця культура використовується для спалення у твердопаливних котлах, виробництва пелет, може бути реалізована на ринок у вигляді січки як сировини для біопалива, перероблена у целюлозу, папір чи біокомпозити.  Для того, аби почати займатись вирощуванням міскантусу не потрібно великих капіталовкладень, проте окупність цього бізнесу вражає!

"Ця рослина може рости на одному місці більше 20 років, вона стійка до хвороб та шкідників, добре приживається на забруднених і занедбаних ґрунтах та вимагає відносно невеликого рівня матеріально-грошових витрат на одиницю площі та маси", - зазначив п. Павло.

Міскантус гігантський може рости на териконах, що утворились через видобуток корисних копалин із шахт, а також відігравати важливу роль у їх очищенні та відновленні. Ця рослина часто використовується для фітормедіації, процесу, який використовує рослинну фільтрацію для очищення ґрунту від забруднень. Для Червоноградського району питання екології не менш важливе, ніж питання економічного розвитку, тому підприємці, які почнуть займатись вирощуванням цієї культури, не лише збагачуватимуть регіон, але й збережуть його для майбутніх поколінь.

Презентація Павла Шаповала - майже готовий бізнес-план для тих, кого цікавить вирощування енергетичних культур. У цьому відео Ви дізнаєтесь все, що необхідно для того, аби почати розвиватись у цій царині!

Реалізується ГО "Tech StartUp School" в рамках проєкту "Мейкерство, інновації та підприємництво у Червоноградському вугільному мікрорегіоні".

Захід фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту "Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України".